Bu hırsızları telefonunuzdan hemen silin!

TEKNOLOJİ
01 Kasım 2022 21:05
Son Güncelleme:01 Kasım 2022 21:05
Telefonuza yüklediğiniz bazı uygulamlar başınızı ağırtabilir. Milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı Google Play Store'da, kullanıcıların kredi kartı bilgilerini çalan beş adet Android uygulaması tespit edildi. İşte o hırsız uygulamalar...
Bu hırsızları telefonunuzdan hemen silin!

Milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı Google Play Store'da, kullanıcıların kredi kartı bilgilerini çalan beş adet Android uygulaması tespit edildi. Uygulamalar Google Play’dan kaldırılsa da önceden indirmiş olan kullanıcılar için tehlike halen devam ediyor.
Son yıllarda akıllı telefon kullanımının artmasıyla daha fazla zararlı yazılım görmeye başlıyoruz.
Kötü niyetli kişiler, bu zararlı yazılımları kullanarak kullanıcıların önemli bilgilerini ele geçirebiliyor.
Kişisel veri hırsızlığından dolandırıcılığa kadar pek çok riski bulunan bu durumun çözümü için sayısız çalışma yapılsa da özellikle Android işletim sistemi hala risk altında.
Kart bilgilerini çalan virüs tespit edildi Yayınlanan bir rapora göre, yüz binlerce kez indirilen 5 Android uygulamada zararlı yazılım tespit edildi.
Kullanıcıların kredi kartı bilgileri çalan uygulamalar Google Play Store’dan kaldırılsa da önceden indirmiş olan kullanıcılar için tehlike halen devam ediyor.
Uygulamalar, normal bir şekilde telefona yüklendikten bir süre sonra, kullanıcıya güncelleme bildirimi gönderiyor.
Bu bildirime dokunan kullanıcılar, sahte Google Play Store güncelleme sayfasına gidiyor. Uygulama, güncelleniyor gibi görünerek zararlı yazılımı telefonunuza yüklüyor.
Virüs tespit edilen 5 uygulama şu şekilde: *Recover Audio, Images & Videos *Codice Fiscale 2022 *Zetter Authentication *File Manager Small, Lite *My Finances Tracker

 

Yorum Yazın