Ava giderken avlandılar! Dolandırıcıları dolandırdılar

ASAYİŞ HABERLERİ
1 hafta önce
ANKARA'da 71 yaşındaki M.N'yi arayarak isminin yolsuzluk soruşturmalarında geçtiğini ve bankadaki parasını çekmesi gerektiğini söyleyen dolandırıcılar, yaşlı adamın parası almak için tuttuğu taşeron dolandırıcılar tarafından dolandırıldı. Olayla ilgili 3 zanlı gözaltına alınırken esas dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.
Ava giderken avlandılar! Dolandırıcıları dolandırdılar

Ankara'da 71 yaşındaki M.N'yi arayarak isminin yolsuzluk soruşturmalarında geçtiğini ve bankadaki parasını çekmesi gerektiğini söyleyen dolandırıcılar, yaşlı adamın parası almak için tuttuğu taşeron dolandırıcılar tarafından dolandırıldı. Olayla ilgili 3 zanlı gözaltına alınırken esas dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Ankara’da 71 yaşındaki M.N.’yi arayan dolandırıcılar, isminin yolsuzluk soruşturmalarında geçtiğini ve bankadaki parasını çekmesi gerektiğini anlattı. Dolandırıcılar, yaşlı adamın çektiği parasını almak için tuttuğu taşeron dolandırıcılar tarafından dolandırıldı.

M.N. banka hesabında bulunan 43 bin 800 doların hepsini çekti. Yaşlı adamın parasını kendileri giderek almak istemeyen dolandırıcılar ise parayı teslim almak için T.E.D, U.E, ve Ö.Ö. isimli üç dolandırıcı ile anlaştı. Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan 3 zanlı yaşlı adamdan aldıkları parayla birlikte sırra kadem bastı ve işbirlikçileri olan esas dolandırıcılarla irtibata geçmedi.

M.N.’nin şikayetçi olmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, parayı alan T.E.D, U.E, ve Ö.Ö’yü yakalamak için çalışma başlattı.
3 zanlı gözaltına alındı

Polis ekipleri, yaptıkları teknik ve fiziki takibin yanı sıra izledikleri 80 saatlik Kent Güvenlik Yönetim Sistemi görüntülerinin ardından T.E.D., U.E., ve Ö.Ö.’yü Ankara girişinde gerçekleştirdikleri başarılı operasyonla kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Yorum Yazın