Aşı olanlar daha çok ölüyor!

SAĞLIK
25 Kasım 2022 13:27
Son Güncelleme:25 Kasım 2022 13:27
Korona şılarının ciddi yan etkileri tüm dünyada tartışılmaya devam ederken ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) raporu korona aşılarının bir işe yaramadığını korona virüsten ölenlerin çoğunun aşılı kişiler olduğunu ortaya çıkardı.
Aşı olanlar daha çok ölüyor!

Kovid aşısı olanların kovid kaynaklı ölümlerdeki oranı yüzde 58 olarak kayıtlara geçti. Aşısız kişiler ise yüzde 42 olarak belirtildi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık danışmanı Anthony Fauci, "Aşı, zaman içinde etkisini yitiriyor. Korona virüsü, aşı ile önüne geçilebilecek bir hastalık değil. Sürekli ve düzenli aşı yapılması gerekiyor çünkü hastalık sürekli mutasyona uğrayıp değişiyor” ifadelerini kullandı.

Washington Post’un sağlık uzmanları, “Nüfusun çoğunluğu aşı olduğu için artık ölümlerde de en büyük oran aşılı kişilerde” dedi.

Ancak kovid aşıları piyasaya sürüldüğünde, hastalığın yayılımını, ağır semptomlarını ve ölümleri azaltacağı ifade edilmişti.

Öte yandan Insider Paper gazetesi ise, aşılı kişilerin korona virüs ölümlerindeki oranını yayınladı:

2021: Yüzde 23

2022 Ocak ayı: Yüzde 42

2022 Ağustos: Yüzde 58


Pfizer: Koronavirüs aşıları yeterince test edilmeden piyasaya sürüldü

Avrupa Parlamentosu'nda ilaç firmalarıyla yapılan bir oturuma katılan Pfizer yetkilisi, koronavirüs aşısının yeterince test edilmeden piyasaya sürüldüğünü itirasf etmişti.

 

 

Yorum Yazın