Altılı masa tekrar toplandı!

SİYASET
14 Kasım 2022 12:54
Son Güncelleme:14 Kasım 2022 12:54
Altı muhalefet partisinin genel başkanları DEVA Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından, yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor.
Altılı masa tekrar toplandı!

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi genel başkanları, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ev sahipliğinde toplandı.

Babacan, DEVA Partisi Genel Merkezi'ndeki "Liderler Buluşması"na makam araçlarıyla ayrı ayrı gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu dışarıda karşıladı.

TOPLANTI BASINA KAPALI GERÇEKLEŞİYOR

Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından, yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor.

MASA GENİŞLİYOR MU?

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ile görüşen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BTP'nin bu talebini liderlere iletecek.

Ayrıca daha önce de masada yer almak isteyen farklı partilerin talepleri de değerlendirilecek. Masada çoğunluk, genişlemeye ilkesel katılımı desteklese de niceliksel katılıma sıcak bakmıyor.

Toplantıda katılım taleplerine yönelik ilke kararı alınması bekleniyor.

Yorum Yazın