Akşehir’in gururu oldular

KONYA
26 Eylül 2022 15:10
Son Güncelleme:26 Eylül 2022 15:10
Akşehir’de bu yıl da Fen Liselerine öğrenci yerleştiren Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer Ortaokulu’nun 4 öğrencisi, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavını kazandı.
Akşehir’in gururu oldular

Okul Aile Birliği Başkanı Haşim Yaman’ın yaptığı açıklamaya göre; bu yıl mezun olan ve Liselere Geçiş Sınavı’na katılan 14 öğrenciden 2’si Fen, 3’ü Sosyal Bilimler, 2’si Proje İmam Hatip, 2’si Anadolu, 3’ü Anadolu İmam Hatip, 1’i sağlık eğitimi veren Meslek ve 1 öğrenci de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yerleşti. 2022 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına katılan öğrencilerden 4’ü ise sınavı kazanma başarısını gösterdiler.

Yaman, açıklamasında; “Bu yıl da Fen Liselerine öğrenci yerleştirerek, 6 yıldır kesintisiz bir şekilde öğrenci yerleştirmesini gelenek haline getirmiş olduk. Hem liselere yerleşen hem de bursluluk sınavını kazanan öğrencileri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Bu sonuçların alınmasında emeği olan okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize de velilerimiz adına çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yazın