AK Parti'den 1 Ağustos kararı!

SİYASET
2 hafta önce
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, CHP'nin talebiyle TBMM Genel Kurulu’nu 1 Ağustos'ta olağanüstü toplantıya çağırdı. AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, CHP'nin çağrısıyla gerçekleşecek toplantıya katılmayacaklarını açıkladı.
AK Parti'den 1 Ağustos kararı!

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda bir genel görüşme açılması amacıyla olağanüstü toplantı çağrısı yapıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Genel Kurulu’nu, Anayasa’nın 93 ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’te toplantıya çağırdı.

AK PARTİ'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMA

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal TBMM'de basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Ünal, ‘CHP’nin olağanüstü toplantı çağrısı nezaketsizliktir.’ dedi.

Ünal'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Biz söyledik onun üzerine yaptılar gibi bir söylem geliştiren, sanki sorunları kendileri çözüyor gibi gerçeklik dışı algı oluşturan söylemi kendileri için tercih etmiş durudalar ki aslolan gerçekleştirme iradesidir. Aslolan icradır. Onlar konuşurlar ve AK Parti yapar.

Geçmişe dönük hususu da hatırlatmak isterim. Bizim hafızamızla alay etmesinler. 70'leri, 80'leri, 90'ları biz hatırlıyoruz. O dönemin sorunları konuşulur, toplumda böyle gelmiş böyle gider bir duyguya dönüşmüş durumdaydı. Bugün 2005'in, 2010'un sorunlarını konuşmuyoruz. Türkiye 70 yıllık sorunlarını çözmüş, bugünün sorunlarının konuşabilir duruma gelmiştir.

Bugün AK Parti, sadece Türkiye'nin sorunlarını çözen değil küresel ölçekte sorun çözen bir partidir. Karabağ'da 30 yıllık Misnk üçlüsünün çözemediği sorunun çözümüne katkıda bulunmuştur. Kendi tavsiyelerinin çözüm olduğunu düşünecek kadar siyasetten uzaklaşmış durumdalar.

Yorum Yazın