5. İslam Dayanışma Oyunları Konya'da düzenleniyor

SPOR
1 ay önce
5. İslam Dayanışma Oyunları Konya'da düzenleniyor
5. İslam Dayanışma Oyunları Konya'da düzenleniyor

Masa tenisi erkekler takım mücadelesini İran kazandı

Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleşen masa tenisi erkekler takım mücadelesini İran kazandı. AH Nima Alamian Darounkolaei, Noshad Alamian Darounkolaei ve Seyedamirhossaein Hodaei’den oluşan İran masa tenisi takımı, 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyonluğu elde etti. Oyunların ikincisi Abdulaziz Bu Shulaybi Ali Alkhadraw, Khalid Alshareif, Turki Almutairi’den oluşan Suudi Arabistan oldu. Erkekler masa tenis takım mücadelesinde Abdullah Talha Yigenler, İbrahim Gündüz, Tugay Yılmaz’dan oluşan Türkiye ile A.Ali Mohammed Alyafee, Abdulhakim Mohammed Gubran, Magd Ahmed Ali Aldhubhani’den oluşan Yemen masa tenisi takımı bronz madalya kazandı.

Milli güreşçi Muhammet Akdeniz’den gümüş

Konya’da düzenlenen 5.İslami Dayanışma Oyunları’nda, 79 kilogram Serbest Stil kategorisinde mindere çıkan Eskişehirli milli güreşçi Muhammet Akdeniz, gümüş madalyanın sahibi oldu. Eskişehirli milli güreşçi Muhammet Akdeniz, Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda gümüş madalyanın sahibi oldu. Serbest Stil 79 kilogram sıkletinde mindere çıkan Akdeniz, final müsabakasında karşılaştığı rakibi İranlı Savadhouki Ali Bakhtiar’a 10-6 yenilerek, sahadan gümüş madalya ile ayrıldı.

Abdullah Ilgaz’dan gümüş madalya!

Tüm Dünya’nın heyecanla takip ettiği, 5. İslam Dayanışma Oyunları Konya’da devam ediyor. Paraatletizm branşında Koyuncu Grup sporcusu Abdullah Ilgaz Gümüş Madalya’ya uzandı. Konya’da düzenlenen organizasyonda, daha önce Türkiye ve Avrupa Şampiyonlukları bulunan Abdullah Ilgaz, 1.87’lik derecesiyle ülkemize bu organizasyonda da Gümüş Madalya kazandırdı. Abdullah Ilgaz yaptığı açıklamada “İlimizde yapılan İslami Dayanışma Oyunları Şampiyonası'nda almış olduğum 2ncilik gümüş madalyasıyla, ülkemi ve ilimizi gururla temsil ettiğime inanıyorum. Derecelerim her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen ve bana sponsor olan Koyuncu Grup'a teşekkürü borç bilirim. Birlikte daha yükseğe ve daha ileriye gidip, olimpiyatlarda şanlı bayrağımızı dalgalandıracağımdan şüphem yok” dedi.

Erkekler Halter 61 kiloda şampiyon Saputra Ricko

Konya’da devam eden 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda erkekler halter 61 kiloda  şampiyonluğu Endenozyalı Saputro Ricko elde etti. Koparmada 128, silkmede 163 kilo kaldıran Ricko, toplam 291 kiloluk kaldırışla üç altın madalyanın sahibi oldu. Suudi Arabistanlı Alsaleem Seraj, koparmada 123, silkmede 154, toplamda 277 kilo ile üç gümüş madalya alarak ikinci sırada yer aldı. Kazakistan’dan Aliyev Otepbergen, silkmede 151, toplamda 271 kilo ile bronz madalyaya ulaştı. Toplamda 270 kilo ile dördüncü sırada yer alan Türk halterci Ferdi Hardal, koparmadaki 122 kiloluk kaldırışı ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar Halterde 55 kiloda Endonezyalı Beteyob Şampiyon

5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda kadınlar halterde 55 kilo mücadelesi yapıldı.  Endonezya’dan Nataşya Beteyob, koparmada 84 kilo ile gümüş, silkmede 111 kilo, toplamda 195 kilo ile altın madalyalı kazandı. Koparmada 89 kilo kaldırarak altın madalya kazanan Türkmenistan’dan Kristina Shermetova, silkmede 105, toplamda 194 kilo ile iki gümüş madalya elde etti. İran’dan Poupak Basami, koparmada 71, silkmede 94 kilo, toplamda da 165 kilo ile üç bronz madalya kazandı.

Sümeyye Boyacı kariyerine bir altın madalya daha ekledi

Milli yüzücü Sümeyye Boyacı, Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları S4-10 kadınlar 100 metre serbest finalinde altın madalya kazandı. Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda mücadele eden Eskişehirli milli yüzücü Sümeyye Boyacı; S4-10 sınıfı kadınlar100 metre serbest stil finalinde altın madalyanın sahibi oldu. Başarılı rekortmen sporcu Boyacı; 3 altın ve 1 gümüş madalya ile İslami Dayanışma Oyunları’nı tamamladı.

Yorum Yazın